TYRIMAI: Kokius tyrimus atlikti, kad nusistatyti savo organizmo būklę?

TYRIMAI: Kokius tyrimus atlikti, kad nusistatyti savo organizmo būklę?

Niekam nekyla klausimas kas du metus atlikti automobilio techninę apžiūrą? Tiesa?!

BET..... dažnai daugeliui net nekyla minčių atlikti SAVO organizmo "techninę apžiūrą". Deja, bet daugeliui lietuvių nėra įskiepyta rūpintis savimi.

Noriu pasidalinti savo atradimais apie kuriuos medikai dažniausiai nekalba, o kai išgirsta paklausia "kam tau tai?", "jie juk mokami? ir pan.

KAIP NUSISTATYTI SAVO ORGANIZMO BŪKLĘ? 

Bent kartą metuose atlikite profilaktinius tyrimus. Šiuos tyrimus rekomenduoja atlikti įvairūs sveikos gyvensenos ar holistinės medicinos praktikai, žymūs mitybos specialistai.

TOP#1 HOMOCISTEINAS. Svarbiausias sveikatos statistinis rodiklis. Jo medikai nerekomenduoja, nes nuo jo nėra vaistų:) Šis rodiklis yra 40 kartų tiksliau nusakantis riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis nei cholesterolis. Homocisteinas parodo Vitamino B12 ir folio rūgšties lygį organizme.

TOP#2 DIDELIO JAUTRUMO CEREAKTYVUS BALTYMAS (DJ CRB).  Visos lėtinės ligos prasideda nuo uždegimo organizme. Šis tyrimas parodo kokio lygio uždegimą turite (jei rodiklis aukštas, neskubėkite gerti vaistų. Prisiminkite, kad Omega3 vienintelis sveikas būdas mažinantis uždegimą)

TOP#3 VITAMINO D TYRIMAS. Vienas iš svarbiausių vitaminų organizmui. Jis jau vadinamas ne vitaminu, o hormonu nuo kurio  labai smarkiai priklauso organizmo savijauta. Mokslas patvirtino, kad tirti vėžiu ar Alzheimeriu sergantys asmenys turi VitD trūkumą.

SKYDLIAUKĖS IŠSAMUS TYRIMAS. Išderinta skydliaukės veikla= išderintas vidaus organų darbas. Nors pagrindiniai rodikliai TTH, FT4, FT3 yra normojem tik antikūnių tyrimas antiTPO ir antiTG gali parodyti skydliaukės problemas.

CHOLESTEROLIS. Tik išsamus tyrimas (gerasis, blogasis ir trigliceridai) parodys ar yra problema, bet kaip aukščiau rašiau yra tikslesnis Homocisteino tyrimas.Esant aukštam cholesterolio rodikliui skiriami statinai (paskaitykite informacinį vaistų lapelį, kokius pašalinius poveikius jis turi). Šį rodiklį taip pat galima susireguliuoti natūraliomis priemonėmis, bet apie tai kitame straipsnyje.

Geros sveikatos visiems!!!

 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija